Grupa Soltex podbija poznańskie uczelnie - Grupa Soltex

Grupa Soltex podbija poznańskie uczelnie

Programy rozwojowe i stażowe oraz szkolenia wewnętrzne to nie jedyne działania rozwojowe prowadzone przez nasz Dział HR. W ramach współpracy z uczelniami wyższymi wspieramy również kompetencje osób rozpoczynających swoją karierę zawodową w strukturach HR oraz tych, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. W ostatnim tygodniu listopada pracownicy Działu HR Grupy Soltex wzięli udział w roli prelegentów w dwóch wydarzeniach organizowanych przez poznańskie uczelnie wyższe: Uniwersytet Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Ekonomiczny.

 

Trener Wewnętrzny Agnieszka Grabowska zaprojektowała i poprowadziła webinar zatytułowany „Jak dbać o relacje z pracownikami w trybie pracy zdalnej?”, w którym wzięli udział studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu należący do Koła Naukowego HRview. Agnieszka zaprezentowała wyzwania i benefity, jakie są związane z pracą zdalną, poruszyła temat emocji i potrzeb pracowników w tym zakresie, opisała rolę liderów w takim modelu współpracy z zespołem oraz przedstawiła rolę HR w budowaniu relacji z pracownikami w trybie pracy zdalnej. Agnieszka podczas omawianych zagadnień przedstawiła przykłady działań i projektów wdrożonych w okresie pandemii w Grupie Soltex związanych wprowadzonym modelem pracy zdalnej oraz hybrydowej.

 

HR Biznes Partner Daniel Sady poprowadził w ramach Targów Kariery UAM zaprojektowany wspólnie z Aleksandrą Szulc i Natalią Krakus webinar „Najtrudniejszy pierwszy krok, czyli o tym jak z głową rozpocząć karierę zawodową”. Podczas 90-minutowej prezentacji opowiedział o trendach i zmianach na rynku pracy wpływających na sytuację studentów i osób rozpoczynających karierę zawodową, przedstawił istotę świadomego planowania kariery w kontekście pierwszych decyzji i możliwości, jakie stoją przed uczestnikami, a następnie wskazał na kluczowe aspekty, które powinny być przez osoby młode wzięte pod uwagę w kontakcie z potencjalnym pracodawcą na różnych etapach procesów rekrutacyjnych i udzielił praktycznych wskazówek, zwiększających świadomość i szansę młodych osób na wybór i wejście na ścieżkę kariery. Ponadto, w ramach prowadzonego webinaru, Daniel zapoznał studentów z wieloma różnorodnymi możliwościami rozwoju w strukturach spółek należących do Grupy Soltex: uczestnictwo w programach rozwojowych i stażowych, praca w strukturach Biura Obsługi Sprzedaży lub Biura Obsługi Klienta HP&R, praca sezonowa w resortach HP&R.

 

Liczymy na to, że udział w takich wydarzeniach przyczyni się do nawiązania stałej, ścisłej współpracy z poznańskimi uczelniami i studentami na szeroką skalę oraz dalszego rozwoju struktur organizacyjnych i programów prowadzonych w Grupie Soltex, które są skierowane do utalentowanych i nastawionych na rozwój studentów oraz absolwentów szkół wyższych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.